top of page

Girişim Sermayesi Bülteni 8. Sayı

Güncelleme tarihi: 28 Mar 2021I. Birleşme & Devralmalar

 • Amsterdam merkezli çevrimiçi yemek sipariş platformu Just Eat Takeaway çarşamba günü yaptığı açıklamada, Şikago merkezli yemek sipariş şirketi Grubhub Inc'i, 7.3 milyar dolara satın aldığını bildirdi. Anlaşmanın tamamlanması halinde 70 milyon kullanıcıya ulaşacak ve dünyanın -Çin dışında yer alan- en büyük gıda dağıtım şirketi oluşmuş olacak. Anlaşma şartlarına göre, Grubhub hissedarları, mevcut hisselerinin her biri için 75,15 dolar değerinde Just Eat Takeaway hissesi alacak. Şirketin %70’ine Just Eat Takeaway, %30’una ise Grubhub yatırımcıları sahip olacak.

 • Mobil ödeme ve banka transferleri üzerine hizmet veren fintech girişim Payguru, Orta Doğu ve Afrika'da 16 ülkede mobil ödeme hizmeti sağlayan, %76'sı Londra merkezli Helios Investment Partners'a ait TPAY Mobile tarafından satın alınmak üzere bir anlaşmaya giriyor. Bu yatırımla her iki şirket, son kullanıcılara ve üye iş yerlerine avantaj sağlayan farklı ödeme çözümlerini ve platformlarını daha da zenginleştirerek, çok daha geniş bir coğrafyada bütünleşik olarak sunmayı amaçlıyor.

 • İsveçli iletişim şirketi Sinch, şirketlere müşterileriyle SMS, WhatsApp, email gibi araçlarla iletişime geçme imkânı sunan Hint Firması ACL Mobile’ı 70 milyon dolara satın aldığını duyurdu. Hint şirketin Flipkart, OLX, MakeMyTrip, HDFC Bank and ICICI Bank gibi saygın 500 kurumsal müşterisi bulunuyor. Satın alımın ardından Sinch, uçtan uca (end-to-end) iletişim vaadini üçüncü parti bir firmaya gerek duymadan kullanıcılarına sağlayabilecek.

 • Danimarkalı ilaç şirketi Novo Nordisk, özellikle kardiyorenal hastalıkların tedavisine odaklanan Massachusetts merkezli biyoteknoloji şirketi Corvidia Therapeutics'i satın aldığını açıkladı. Açıklamaya göre Novo Nordisk ilk aşamada 725 milyon dolar ödeyecek ve belirli yasal ve satış kilometre taşlarına ulaşıldığı sürece toplam ödeme miktarı 2,1 milyar dolara kadar çıkabilecektir.

II. Yatırımlar


TELEKOMÜNİKASYON

 • Aldığı yatırımlardan önceki bültenlerimizde de bahsettiğimiz Jio Platforms, iki ayrı şirkete hisse satarak toplamda 847 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldı ve 8 haftada aldığı yatırım sayısını 7’ye çıkarmış oldu. Global yatırım firması TPG, 598 milyon dolar karşılığında Jio Platforms'un 0,93 hissesinin sahibi oldu. ABD merkezli L Catterton ise 249 milyon dolar yatırım yaparak Jio Platforms'un 0,39 hissesini satın almış oldu. Böylece Hindistan'ın en zengin insanı olan Mukesh Ambani tarafından kontrol edilen Jio Platforms, 8 hafta içinde yüzde 22 hissesini satarak 13,72 milyar dolar yatırım almış oldu.

OTONOM ROBOTLAR

 • Merkezi Ontario'da bulunan otonom robot girişimi OTTO Motors, Kensington Private Equity Fund'ın lideriliği üstlendiği C Serisi yatırım turunda 29 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin aldığı toplam yatırım miktarı ise 83 milyon dolara ulaştı. OTTO Motors, depolar ve fabrikalardaki malzemeleri işlemek için otonom mobil robot platformu veya AMR'ları ile hizmet veriyor. Girişim, aldığı yeni yatırımla faaliyet alanını genişletmek istediğini söylüyor.

ROBOTİK PROGRAMLAMA

 • Kodlama bilgisi gerektirmeden endüstriyel robotik programlama yapılmasına olanak sağlayan Almanya merkezli girişim Wandelbots, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Girişim tarafından paylaşılan bilgilere göre Wandelbots, Next47 ve Microsoft’un yatırım kolu olan M12'nin de katıldığı, 83North liderliğinde gerçekleşen B serisi yatırım turunda 30 milyon dolar yatırım aldı.

FINTECH

 • Küçük işletmeleri odağına alan Londra merkezli fintech girişimi Codat, Index Ventures'tan 10 milyon dolar yatırım aldı. Codat, küçük işletmeler ve finansal kurumlar arasında kredi, sigorta veya diğer hizmetleri güvence altına almaya yardımcı olan veri alışverişini kolaylaştırmayı hedefliyor. Girişim, küçük işletmelerin kullandığı yazılımlara giren ve dış kuruluşların gerekli muhasebe bilgilerine gerçek zamanlı olarak erişmesine olanak tanıyan tek bir API'dan oluşuyor.

 • Brüksel merkezli fintech şirketi iBanFirst, birden fazla para biriminde B2B ödemelerini mümkün kılan KOBİ'lere yönelik finansal hizmetler platformunu genişletmek amacıyla çıktığı Elaia ve Bpifrance Large Venture liderliğindeki C Serisi yatırım turunda 21 milyon avro yatırım aldı. Şirket yaklaşık iki yıl önce gerçekleşen 17 milyon avroluk fon turunun ardından genişlemiş ve Hollandalı şirket Nederlandsche Betaal & Wisselmaatschappij ile Berlin merkezli Forexfix’i satın almıştı.

ÇİP VE YARI İLETKEN TEKNOLOJİLERİ

 • Yeni nesil görüntüleme, video, yapay zekâ veri işleme ve kablosuz bağlantı çipleri üzerine uzmanlaşan Çin merkezli çip ve yarı-iletken üreticisi Eswin, Seri B yatırım turu kapsamında 283 milyon dolar yatırım aldı. Özellikle televizyon ve akıllı telefon çiplerine odaklanan şirketin müşterileri arasında Huawei de bulunuyor.

TESLİMAT

 • San Francisco merkezli lokal marketlerden alışveriş teslimatı platformu Instacart, DST Global ve General Catalyst'in liderliği üstlendiği yatırım turunda 225 milyon dolar yatırım aldı ve değerlemesi 13,7 milyar dolara ulaştı. Şirketin CEO’su Apoorva Mehda, yeni yatırımı alışveriş yapanlara ve iş ortaklarına yatırım yapmak, reklam ve kurumsal işlerini geliştirmek ve müşteri deneyimine odaklanmak için kullanmayı planladığını açıkladı.

REKLAM VE PAZARLAMA

 • Markalara farklı bir reklamcılık modeli sunan; markalar ile tüketicileri bir araya getirerek, markalı içerik üretiminin birlikte sağlandığı bir video paylaşım platformu olan BrandFace, Bahreyn merkezli şirket Corteq‘ten 500 bin dolar yatırım aldı. Bu yatırımla MENA bölgesinde büyüyecek olan yerli girişim, haziran sonunda 100 bin indirme ve haftalık 40 bin aktif kullanıcı sayısına ulaşmayı hedefliyor. Corteq, özellikle Suudi Arabistan olmak üzere körfez ülkelerinde güçlü bağlantıları ile tanınıyor.

III. Genel Haberler


ZOOM VE UÇTAN UCA ŞİFRELEME

 • Sesli ve görüntülü konferans hizmetleri platformu Zoom, ücretsiz kullanıcılar için uçtan uca şifreleme özelliğini kaldıracağını açıkladı. CEO Eric Yuan, bu kararı verme sebeplerinin platformdaki yasa dışı aktiviteleri engellemek ve gerektiğinde güvenlik birimleriyle ortak çalışabilmek olduğunu belirtti.

Tepkiler üzerine şirketin temsilcisinin yaptığı açıklamada; verdikleri bu kararın kullanıcılarının gizliliği ile çocuklar ve potansiyel nefret suçu mağdurları gibi savunmasız grupların güvenliğini dengeleyeceğini belirterek hem ücretsiz hem de ücretli tüm kullanıcılar tarafından en güvenli şifreleme standartlarından biri olan AES 256-bit GCM şifrelemenin hala kullanılabildiğini ve sistem genelinde etkin olduğunu iletti. Kolluk kuvvetlerinin taleplerine yalnızca yasal bir gereklilik var ise karşılık verileceğini ekleyen temsilci, ücretsiz kullanıcılarının yalnızca bir e-posta adresiyle kaydolmalarının kimliklerinin doğrulamak için yeterli olmadığı için böyle bir karar aldıklarını ve kimliğini doğrulayabildikleri kullanıcılara uçtan uca şifreleme sağlamaya devam edeceklerini ekledi.


‘INNOVATION DOESN’T HAVE A COLOR’

 • “İnovasyonun rengi yoktur.” sloganıyla hareket eden Atlanta merkezli girişim sermayesi fonu Collab Capital, siyahi girişimcilere yatırım yapma misyonuyla 50 milyon dolarlık fonu oluşturduğunu duyurdu.

INSURTECH

Geçtiğimiz yıllarda SoftBank, Sequoia, General Catalyst ve Tusk Venture Partners tarafından desteklenen ve bugüne kadar toplamda 480 milyon dolar yatırım alan yapay zeka destekli sigorta girişimi Lemonade, halka arz işlemi için New York Borsasına başvurdu. Gerçekleşecek olan halka arzdan toplamda 100 milyon dolar elde edilmesi hedefleniyor. Halka arz için gereken finansal detayları da paylaşan Lemonade'in 2 milyar dolar değerlemeye ulaştığı da ortaya çıktı. Paylaşılan bilgilere göre karlı bir şirket olmayan Lemonade, 2019 yılında 108,5 milyon dolar zarar etti.


CYBERTONICA-EXTRA LOYALTY İŞ ORTAKLIĞI

 • Risk, AML, mevzuata uyumluluk ve sahtekarlık tespiti için gelişmiş veri bilimi tekniklerini kullanan ödüllü bir platform olan Cybertonica ile uçtan uca özelleştirilmiş sadakat programları ve mobil teknolojiler konusunda uzmanlaşmış Türkiye’nin öncü sadakat ve cüzdan platformu sağlayıcısı Extra Loyalty ile stratejik iş ortaklığı kurduğunu duyurdu.

Bu stratejik yeni ortaklık ile, perakende ve sadakat sahtekarlığı koruması alanında faaliyetlerini genişleten ve Extra Loyalty’nin halihazırda aktif olduğu Doğu Avrupa, Yakın Doğu ve Afrika’daki pazarlara erişme imkanına sahip olan Cybertonica, gelişmiş davranışsal kimlik doğrulama çözümleri sunan akıllı risk ve sahtekarlık yönetim platformu ile Extra Loyalty’nin müşterilerini de koruyacak.


COVID-19

 • Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi KWORKS, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteğiyle KWORKS COVID-19 Ekspres Kurum-Girişim İşbirlikleri için Eşleştirme ve Hızlandırma Platformu'nu kurdu. Platform COVID-19 salgınının olumsuz etkilerini azaltmaya yönelik hızlı uygulanabilecek çözümler geliştiren ileri aşama girişimler ile bu girişimlere finansal kaynakları dışındaki kaynaklarını dayanışma içinde açacak şirketleri eşleştirecek ve eşleşme sonucu oluşan iş birliği projelerinin hızlandırılmasını sağlayacak.

Platformda otomotiv, ulaşım, lojistik, beyaz eşya, tarım araçları, savunma, enerji üretim (genel), gıda, perakende, tarım, otel-restoran-turizm işletmeleri, insan kaynakları çözümleri, finans, e-ticaret, yazılım, bilişim, elektronik gibi sektör dikeylerinde faaliyet gösteren 150-200 arası büyük şirketin yer alması bekleniyor. Büyük şirketler 6-10 Temmuz tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleşecek eşleştirme etkinliğinde üretimin, tedariğin ve perakendenin devamlılığı, istihdamın devamlılığı ve uzaktan çalışma, finansal devamlılık veya temiz teknolojiler ve döngüsel ekonomi odak alanlarından birinde çözüm geliştiren ileri aşama girişimlerle eşleşecek.

 • Geçmiş bültenlerimizde Petrol Ofisi‘nin girişimleri desteklemek için İTÜ Çekirdek ile yaptığı iş birliğini yazmıştık. Güç birliği yapan iki kurum; COVID-19 mücadelesine çare sunacak ürün veya hizmeti olan girişimleri desteklemek amacıyla yeni bir FightCOVID19 çağrısı yapıldı. Eğitim ve mentorluğun yanı sıra, pandemide girişimcilerin ürünlerini hızla geliştirmeleri ve sürece katkı sunabilmeleri gerektiği için Petrol Ofisi, uygun gördüğü girişimlere maddi destekte bulunacak.

FightCOVID19‘un 4. eğitim dönemine 19 Temmuz‘a kadar başvurabilirsiniz.


IV. İstatistik


SAĞLIK HİZMETLERİ VE MEDİKAL TEKNOLOJİLER

 • Son dönemlerde girişimlere yapılan yatırımlara bakıldığında en çok yatırım alan sektörlerin başında gelen sağlık hizmetleri, dijital sağlık ve medikal teknolojiler, hızla büyüyen girişimlere de ev sahipliği yapıyor. Sektördeki büyüme aslında pandemi öncesine dayanmakla birlikte, pandemi sonrası yapılan yatırımlarda da artış gözlemlenmekte. Yapay zeka kullanımının ağırlıkta olduğu bu sektörde yapılan yatırımlara baktığımızda 2019 yılında en çok yatırımın 1.76 milyar dolar ile teletıp alanında, ardından analitik ve mobil sağlık aplikasyonları alanında yapıldığını görüyoruz.

Crunchbase veritabanı incelendiğinde son 30 günde bu alanda faaliyet gösteren 61 şirkete yatırım yapıldığı görülmektedir. Medtronic, Omada Health ve Kyruus’un başını çektiği bu listede yer alan girişimlerden biri olan ve yapay zeka yoluyla kanser tespit teknikleri geliştiren Ezra AI, 1 Haziranda gerçekleşen A serisi yatırım turunda 18 milyon dolarlık yatırım almayı başardı ve toplam yatırım miktarını 22 milyon dolara çıkardı.


Bu alanda son bir ayda yatırım alan tohum öncesi, tohum ve A serisi yatırım alan girişimler incelendiğinde, aldıkları son yatırımların toplamının 190 milyon dolara yakın olduğu görülüyor.

Salgın sonrası, bu girişimlerin önemi artarken aynı zamanda hasta takip ve uzaktan muayene sistemlerine olan yatırımlar da büyük artış gösterdi. Söz konusu alandaki girişimlerden bir tanesi Owkin tek başına, yalnızca son turunda 25 milyon dolarlık bir yatırım aldı ve sektörün önemini gözler önüne serdi.


V. Patent

 • Geliştirdiği yapay zeka platformunun (Centaur Chemist) keşfettiği ilaç molekülünü klinik araştırma fazına geçiren ilk şirket olan ve portföyünde 1 patent bulunan İskoçya merkezli akademik spin-off şirketi Exscientia, Novo Nordisk'ten 60 milyon dolar yatırım aldı ve topladığı yatırım miktarını toplamda 104 milyon dolara çıkardı.

 • TÜBİTAK Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Destekleme Çağrısı (Patent Lisans): Üniversitelerden, kamu araştırma merkezlerinden veya teknoparklarda yer alan şirketlerden patent lisanslayan/devir alan KOBİ'ler %75, büyük şirketler ise %60 oranında hibe desteğinden faydalanabilecekler. Destek programı hakkında bilgi edinmek isterseniz bu hafta farklı kurumlar tarafından düzenlenecek webinarların isimlerine tıklanarak ulaşılabilir:

 • 15 Haziran Pazartesi 14.00: Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO)

 • 16 Haziran Salı 14.00: Gazi Üniversitesi TTO

 • 17 Haziran Çarşamba 14.00: Samsun Teknopark TTO

 • 18 Haziran Perşembe 14.00: Karadeniz Teknik Üniv. TTO

 • 19 Haziran Cuma 14.00: Ege Üniv. EBİLTEM-TTO

 • Son 5 yılda, yüz tanıma teknolojileri ile ilgili yayınlanan patent sayılarında %300 artış gerçekleşti. Diğer yandan ise portföyünde 350'ye yakın yüz tanıma patent bulunan IBM, ırklara yönelik ayrımcılığa neden olabileceği gerekçesiyle bundan sonra genel amaçlı yüz tanıma teknolojisi geliştirmeyeceğini açıkladı.

 • Portföyünde 8 patent bulunan ve istemsiz idrar kaçırma hastalığına çözüm olmak için implant teknolojileri geliştiren Fransız merkezli UROMEMS, bugüne kadar 30 milyon Euro yatırım topladı. İdrar kaçırma problemini çözmeye çalışan ürünlerin yer aldığı Pazar büyüklüğünün 2026 yılında 4 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

VI. Dikkat Çeken: D-ID

Tel Aviv merkezli girişim D-ID, fotoğraf ve videolardaki kullanıcı kimliklerini yüz tanıma sistemlerinden koruyacak bir teknoloji geliştiriyor. Girişimin üzerinde çalıştığı yazılım, sosyal medya veya güvenlik veri tabanları gibi platformlarda bulunan görsellerdeki yüzleri, insan gözünün algılama seviyesini bozmayacak şekilde, yüz tanıma sistemleri tarafından algılanamaz hâle getiriyor. D-ID'nin geliştirdiği ürünler, hâlihazırda sürüş takip sistemleri çerçevesinde kullanıcılarının tepkilerini ölçmek isteyen fakat gizliliği de ihlal etmek istemeyen otomobil üreticileri tarafından talep görüyor.


VII. Ve Diğer Her Şey

 • İnternet Sitesi: Girişimlere ve küçük-orta ölçekli işletmelere hangi dijital servisleri kullanmaları gerektiği noktasında destek olmayı amaçlayan Satchel, SaaS platformlarını kategorilere göre derleyen internet sitesi kurdu.

 • Rapor: Hedefler İçin İş Dünyası Platformu'nun TÜRKONFED, TÜSİAD ve UNDP koordinasyonunda gerçekleştirdiği COVID-19 Krizinin İşletmeler Üzerindeki Etkilerinin ikinci Anket Sonuç Raporu açıklandı.

“Kriz mikro ve küçük ölçekli firmaları ve kadınları daha çok etkiliyor. İşletmelerin %%0’den fazlası ikinci salgına hazır değil.”

 • Webinar: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Haziran ve Temmuz aylarında girişimcilere yönelik gerçekleştireceği e-ticarete ve girişimciğile yönelik webinar serisine TOBB websitesi aracılığıyla ulaşılabilir.KAYNAKÇA

https://egirisim.com/2020/05/18/yerinde-servis-hizmeti-veren-girisim-ceptetamir-servvis-tarafindan-satin-alindi/?utm_source=aposto&utm_medium=email

https://standard.ai/blog/expanding-into-europe-standard-acquiring-milan-based-checkout-technologies/

https://www.healthcaredive.com/news/omada-health-snaps-up-physical-therapy-startup-physera-for-30m/578429/v

https://www.prnewswire.com/news-releases/newleaf-brands-agrees-to-acquire-mindleap-health-inc-digital-health-platform-to-combine-mood-emotion-and-habit-tracking-with-tele-health-in-the-fight-against-mental-illness-301063337.html

https://www.webtekno.com/samsung-c-lab-bes-yeni-girisime-destek-h92697.html

https://news.samsung.com/global/samsung-electronics-announces-support-for-five-new-startups-spun-off-from-its-c-lab-program

https://webrazzi.com/2020/05/18/tatildekiralacom-20-milyon-tl-degerleme-yatirim/?utm_source=aposto&utm_medium=email

https://webrazzi.com/2020/05/20/sanal-etkinlik-platformu-bevy-15-milyon-dolar-yatirim/

https://webrazzi.com/2020/05/22/dijital-lojistik-girisimi-yolda-collective-spark-830-bin-dolar-yatirim/

https://techcrunch.com/2020/05/18/go1-an-enterprise-learning-platform-picks-up-40m-from-microsoft-salesforce-and-more/

https://capslocknext.com/esporculara-antrenman-platformu-sunan-statespace-15-milyon-dolar-yatirim-aldi/ ve https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-05-04/masterclass-is-said-to-seek-funding-at-about-800-million-value

https://webrazzi.com/2020/05/22/jio-platforms-1-ay-icinde-5-yatirimini-aldi/

https://news.crunchbase.com/news/iron-mountain-backed-makespace-raises-55m-series-e-for-fast-expansion

https://news.crunchbase.com/news/with-high-profile-and-celebrity-backers-run-the-world-closes-11m-series-a-for-its-event-platform/?utm_source=cb_daily&utm_medium=email&utm_campaign=20200522&utm_content=intro&utm_term=content&mkt_tok=eyJpIjoiWWpJeU5qSTNNbVkzWWpnNSIsInQiOiI0SWZuNEsrVzJOSmFKbVpvb1krODVaNTlmRmVkZGNYdHlYalJHd2U0VStseHlUTHRpSXpoNnFRaWo0U2luTnlqeTUyckZKUUtBQUcwWDdZQmY2NThWTUk2UGtxeHUwRDZkSlFmSlwvSVB5RUM0VWhNSXh4MnJjSTFNVmpQYWNVK0YifQ%3D%3D

https://egirisim.com/2020/05/17/bes-donemi-geride-birakan-workuptan-bugune-kadar-mezun-olan-49-girisim/

https://egirisim.com/2020/05/20/dr-bora-akgun-liderliginde-cern-ve-tubitak-destegiyle-bogazicinde-laboratuvar-aciliyor/

https://www.livemint.com/industry/infotech/india-overtakes-china-in-fintech-funding-in-march-quarter-11590316131996.html

https://www.patenteffect.com/artificial-intelligence

https://www.patenteffect.com/unipatents

https://www.piriguide.com/about/

https://egirisim.com/2020/05/20/mastercard-turkiyede-karantina-surecinde-kullanicilarin-online-deneyimlerini-paylasti/

https://egirisim.com/2020/05/08/organik-trafikte-online-siparis-uygulamalari-2020-mart-ayinda-yuzde-40-buyudu-rapor/

https://zeo.org/online-market-sektor-raporu/

https://open.spotify.com/episode/2lNvYHsjJpgT4bV0xp0DGm?si=R4U9kWjMRLasuJ7a6nlIlw

https://www.eventbrite.com.au/e/will-corona-kill-startups-startup-ecosystem-leaders-roundtable-tickets-104192233776?aff=ebdssbonlinesearch

https://www.reuters.com/article/us-grubhub-m-a-just-eat-takeawaay/europes-just-eat-takeaway-to-buy-grubhub-for-7-3-billion-idUSKBN23H2FB

https://www.businessinsider.com/grubhub-to-merge-with-just-eat-after-failed-uber-talks-2020-6

https://egirisim.com/2020/06/10/yerli-fintech-girisim-payguru-tpay-mobile-tarafindan-satin-aliniyor

https://techcrunch.com/2020/06/15/sinch-to-buy-indias-acl-mobile-for-70-million/

https://news.crunchbase.com/news/novo-nordisk-to-buy-corvidia-therapeutics-for-up-to-2-1b/

https://webrazzi.com/2020/06/15/jio-platforms-8-hafta-icinde-7-yatirimini-aldi/

https://webrazzi.com/2020/06/05/otto-motors-otonom-robot-29-milyon-dolar-yatirim/

https://tech.eu/brief/wandelbots-series-b/

https://webrazzi.com/2020/06/11/codat-10-milyon-dolar-yatirim/

https://tech.eu/brief/ibanfirst-series-c/

https://techcrunch.com/2020/06/09/eswin-raises-283m-to-boost-chip-production-in-china/

https://techcrunch.com/2020/06/11/instacart-raises-225-million-at-13-7-billion-valuation/

https://egirisim.com/2020/06/11/yerli-girisim-brandface-bahreyn-merkezli-corteqten-500-bin-dolar-yatirim-aldi/

https://www.forbes.com/sites/quickerbettertech/2020/06/14/zoom-just-gave-free-users-frightening-newsand-other-small-business-tech-news/1c6c789a18fe

https://techcrunch.com/2020/06/09/collab-capital-launches-with-a-50-million-target-and-a-mission-to-help-black-entrepreneurs/

https://webrazzi.com/2020/06/09/2-milyar-dolar-degerlemeye-ulasan-lemonade-halka-arza-hazirlaniyor/

https://egirisim.com/2020/06/10/yerli-girisim-extra-loyalty-ile-ingiltere-merkezli-cybertonica-is-birligini-duyurdu/

https://webrazzi.com/2020/06/11/kworks-covid-19-ekspres/

https://egirisim.com/2020/06/09/covid-19a-karsi-cozumu-olan-girisimler-icin-yeni-cagri-fightcovid19/

https://www.itucekirdek.com/fightcovid

https://www.statista.com/statistics/736163/top-funded-health-it-technologies-worldwide/

https://www.crunchbase.com/organization/ezrasection-overview

https://techcrunch.com/2020/05/07/owkin-raises-25-million-as-it-builds-a-secure-network-for-healthcare-analysis-and-research/?utm_source=aposto&utm_medium=email

https://worldwide.espacenet.com/patent/search/family/062750904/publication/WO2019233994A1?q=WO19233994

https://worldwide.espacenet.com/patent/search?q=pa%20%3D%20%22uromems%22

https://techcrunch.com/2020/05/26/d-id-the-israeli-company-that-digitally-de-identifies-faces-in-videos-and-still-images-raises-13-million/

https://apos.to/i/yeni-mention-gida-saklamanin-gelecegi-silikon-vadisi

https://satchel.com/

https://www.business4goals.org/wp-content/uploads/2020/06/B4G_COVID-19_Ikinci_Anket_Analizi_Final.pdf

https://www.business4goals.org/wp-content/uploads/2020/06/B4G_MayisAnket_Infografikler_TR_Final.pdf


YAZAR

Girişim Sermayesi EkibiComments


bottom of page